+420 777 220 895
lety@balonem.cz

O nás

Historie

Naši piloti a posádky mají s balónovým (a nejen balónovým) létáním více než dvacetileté zkušenosti. Naši piloti byli u prvopočátku balónového létání v České republice, když tehdy ještě pod křídly Aeroklubu Tábor založili balónový odbor. V roce 1987 jeho zakládající člen Dalibor Adámek uskutečnil historicky první lety s novým balónem OK-7002. Jednalo se o první sériově vyrobený horkovzdušný balón v tehdejším Československu a nesl hrdé jméno Tábor. Balón Tábor létal až do počátku devadesátých let. Do té doby se na něm vycvičili prakticky všichni tehdejší Jihočeští piloti. Po ukončení činnosti balónu Tábor byl balón darován Národnímu technickému muzeu v Praze.

Po roce 1989 se někteří Táborští balonáři osamostatnili od místního Aeroklubu a v čele s Daliborem Adámkem založili Balónklub Tábor. Prvních několik roků po osamostatnění létali pouze na zapůjčených balónech. Toto se však změnilo v roce 1993, kdy se podařilo do Tábora získat nový balón OK-3035, který mimo jiné létá dodnes a v současnosti patří mezi nejdéle provozované balóny v České republice.

Počet aktivních členů Balónkubu Tábor se během téměř dvaceti let činnosti značně snížil a v roce 2009 byl Balónkub transformován do společnosti Balonem.cz s.r.o. Aby mohla být nově vzniklá společnost konkurenceschopná, zakoupili jsme dva nové balóny OK-4005 a OK-0635, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout maximální komfort při létání s nejmodernější technikou.

 

Úspěchy

Během téměř čtvrtstoletí balónového létání v Táboře se naši piloti pravidelně zúčastňovali národních i mezinárodních balónových setkání a soutěží po celém světě. Naši piloti létali například v Německu, Rakousku, Španělsku, Litvě, Francii, ale i v daleké Kanadě, Japonsku a Spojených státech kde Dalibor Adámek společně s pražským pilotem Janem Křížkem reprezentovali Českou republiku na mistrovství světa v balónovém létání.

Mezi neméně významný úspěch našeho týmu patří čtvrté místo na mistrovství České republiky v balónovém létání v roce 2010.